Klinické studie

Klinické studie

Účinnost přípravku Bepanthen Care Mast při napomáhání před vznikem opruzenin u novorozenců a předčasně narozených dětí potvrzují klinické studie.

Jednou z nich byla studie G. Puteta uskutečněná u skupiny 54 dětí narozených předčasně i v termínu. Novorozenci byli náhodně rozděleni do dvou skupin. U první skupiny byla použita standardní péče (koupání v šetrných mycích prostředcích, opláchnutí a jemné osušení), u druhé pak navíc Bepanthen Care Mast. Přítomnost zarudnutí či podráždění pokožky v oblasti plenek bylo pravidelně zaznamenáváno ošetřujícím personálem. U skupiny 24 dvojčat bylo vždy jedno novorozeně z páru ošetřováno kosmetickým přípravkem Bepanthen Care Mast.
Z výsledků této studie vyplývá, že používání Bepanthen Care Masti u novorozených dětí vedlo ke snížení rizika podráždění pokožky v oblasti plenek.


Graf studie

Převzato z: G. Putet, et al. Effect of Bepanthen® Ointment on the prevention and treatment of diaper rash on premature and full-term babies; Realites Pediatriques2001;63:33‒38.

Péče o dětský zadeček

Pokožka malého dítěte je velmi náchylná k podráždění, a to především v oblasti kožních záhybů, kde se může snadno zapařit.

více info