Dexpanthenol

Dexpanthenol

Dexpanthenol se v buňkách rychle mění na kyselinu pantothenovou (vitamin B5), která má blahodárný vliv na kůži. Přispívá totiž k její optimální hydrataci, čímž udržuje kůži jemnou a vláčnou. Dexpanthenol má tedy stejný efekt jako samotný vitamin B5, mnohem snadněji se však vstřebává po lokální aplikaci. Obsahují jej všechny přípravky značky Bepanthen.

Kyselina pantothenová, neboli vitamin B5, je v organismu přeměněna na svou aktivní formu ‒ koenzym A – látku klíčovou pro metabolismus živin v lidských buňkách. Koenzym A se podílí na řadě biochemických procesů, zásadní roli hraje v Krebsově cyklu při zásobování buněk energií, která je pro ně nezbytná například při tvorbě nových stavebních látek nebo regeneračních procesech. Další významný úkol koenzymu A je přímo spojený s procesy probíhajícími v kůži. Účastní se totiž tvorby lipidů a cholesterolu, které jsou nepostradatelné pro ochrannou funkci pokožky.

Panthenol a dexpanthenol jsou názvy označující stejnou látku, pouze uvedené v různých názvoslovích, jde tedy o synonyma.

Péče o dětský zadeček

Pokožka malého dítěte je velmi náchylná k podráždění, a to především v oblasti kožních záhybů, kde se může snadno zapařit.

více info