Drobná poranění

Postup při léčbě menších ran

1. krok: Vyčištění rány

  • Klíčovým krokem při léčení rány je její vyčištění (vypláchnutí vodou a odstranění hrubých nečistot).
  • Pouze vyčištěné rány se mohou začít hojit.

2. krok: Šetrná dezinfekce + hojení

  • Bepanthen Plus aplikujte přímo na poranění po důkladném vyčištění čistou vodou.
  • Bepanthen Plus obsahuje dezinfekční složku chlorhexidin, která brání šíření infekce, a dexpanthenol, který podporuje hojení drobných ran.

Bepanthen Bepanthen Plus

Záděry nehtů

Pokožku ale neohrožují pouze řezné rány, odřeniny či škrábnutí. Zvláště malé děti a ženy často trpí záděrami u nehtů. Jsou velmi bolestivé a navíc rychle hnisají. Většinou se objevují u lidí, kteří pracují manuálně, okusují si kůžičku kolem nehtů nebo si ruce často namáčejí ve vodě. Navíc většinou mají vysušenou a velmi jemnou pokožku. Při ošetřování záděr se pokud možno vyhněte jejich odstřihávání. Nůžkami maximálně odstraňujte suché a mrtvé konce záděr, a to až poté, co si kůži změkčíte teplou lázní. Velmi účinné na záděry jsou mastné krémy, nejlépe s léčivými účinky jako Bepanthen Plus. Kůži ze záděr se při mazání snažte přitisknout zpět, aby se záděra dále nezvětšovala.

Epilace a depilace

Kromě různých běžných druhů drobných poranění může být pokožka poškozena například také při depilaci (odstranění chloupků bez kořínku) či epilaci (odstranění chloupků i s kořínkem). Po epilaci se mohou následkem podráždění vlasového váčku objevit červené bolestivé pupínky. Pokožku omyjte a naneste krém, např. léčivý přípravek Bepanthen Plus. Stejně můžete postupovat také při drobných poranění pokožky po depilaci (např. říznutí při holení) nebo u menších tetování. Bepanthen Plus můžete aplikovat až 5x denně po dobu až dvou týdnů, nenanášejte jej však na větší kožní plochy.